ESBIKE
            Bisiklet Takımı
Güçlü Türkiye İçin Pedallıyoruz.
Yazdır PDF

TREKKING DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ


Trekking; doğada, genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre toplamda oldukça zorlu iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir.

Başlangıçta doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan trekking, günümüzde alternatif turizm çatısı altında giderek ekonomik boyut kazanmış ve büyümüştür. Bugün trekking, genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, haftasonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da yabancı ülkelerde 2-3 haftalık turlar şeklinde, profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir spor durumundadır.

 

Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir. Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin en yoğun ilgi gösterdiği doğa sporudur.

Esdag olarak hafta sonları çeşitli rotalara amatör seviyede etkinlikler düzenlemeteyiz dileyen herkes Sayfamızda bulunan Katılım Formunu doldurarak katılabilir. 

 

 

ESBIKE DOĞA AKTİVİTELERİ  PROFESYONEL DESTEK

 

(BİSİKLET,KANO,TREKKING,HIKING, CAMPING VE ORGANİZASYON HİZMETİ SUNMAKTAYIZ)

www.esbike.org

Dağlar arası geçişler, orman geçişleri, hiking (günübirlik yürüyüşler) gibi faaliyetlerinizde profesyonel rehberlik hizmeti vermekteyiz.

Bu hizmetimizden seyahat acentalarından faydalandığınızdan farklı olarak, fazladan acenta ücreti ödemeden, klasik kampçı ve dağcı gibi kamp yükünüzü kendinizin taşıdığı, kamp kurulumunu ve yemek yapımını herkesin ortak üstlendiği, deneyimli veya deneyimsiz trekking veya amatör dağcılık stili faaliyet yapmak isteyen, kendi istedikleri veya bizim plânladığımız daha önceden keşif yapılmış bölgeyi emniyetli ve doğru bir şekilde geçmek isteyen kişiler ve gruplar faydalanmaktadır.

Grubunuzu ve malzemelerinizi toparlayın. Bizi arayın, nereyi yürümek veya geçmek istiyorsanız size orada rehberlik yapalım. Ya da faaliyet yapmak istediğiniz bölgede sizin için rota plânlayalım. Yürüyüşleriniz için profesyonel danışmanlık yapalım.

Rehberlerimiz, doğada yaşam, trekking, klasik dağcılık, ilkyardım ve temel kurtarma konularında bilgili ve deneyimli; profesyonel malzeme donanımlı olarak doğaya çıkan, bölgeyi iyi tanıyan eğitimli ve sertifikalı sporculardan oluşmaktadır.

 

GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİKLERİNİZE DESTEK VERMEKTEYİZ.

 

 

   

HIKING:1 gün süren doğa yürüyüşü faaliyetlerini kapsamaktadır. En az 4 kişi, en fazla 40 kişilik gruplara rehberlik yapılmaktadır.  20 kişiye kadar 1 rehber; 20'ncu kişiden itaberen gruba 2'nci rehber verilmektedir.

*** İkinci rehber kabul edilmemesi halinde yürüyüş risk sorumluluğunun %50'sini grubun kendisi üslenmeyi kabul
       eder.

Ücreti:Bir rehberin günlük rehberlik ücreti 250 TL. + KDV (grubun günlük ödeyeceği ücrettir)   

REHBERLERİMİZ KIDEMLİ ANTRENÖR VE UZMANLARDAN OLUŞMAKTADIR.İLKYARDIM BİLGİSİ VE ARAMA KURTARMA ALANINDA BİLGİLİ KİŞİLERDİR.HERHANGİ OLUMSUZ BİR DURUMDA KİŞİLERE GEREKLİ İLK YARDIM VE ULAŞIM SAĞLANACAKTIR.

ESDAG olarak düzenlediğimiz etkinliklerde ücret alınmamaktadır bahsettiğimiz konu şirketlerin yada organizasyon isteyenlere verilen fiyatlardır.

 

PARKURLARIMIZ:

 

-AVLAKKAYA ROTASI 10km (İniş ağırlıklı patika ve orman yürüyüşü) Her yaştan katılımcıya açık.Rotada yer alan göletlerde serinleyebilirsiniz. (Eskişehir’e 1 saat mesafede)

-AYILIVADİ ROTASI 12km (İniş Ağırlıklı vadiye ve derelere paralel orman içersinide bir parkur)10 yaş altı içi yorucu olabilir. (Eskişehir’e 1 saat mesafede)

-TÜRKMEN DAĞLARI :10-15km Kamplı etkinlikler için ideal yaz aylarında tercih edilebilir yolları yer yer kapanmakta. (Eskişehir’e 1 saat mesafede)

-DEĞİRMENDERE ŞELALE:8km Köy içerisinde başlayıp orman yolu ve tarlalardan geçerek şelaleye ulaşılıyor ufak bir yamaç tırmanılarak alana ulaşılıyor 15 yaş altı için uygun değil.(Eskişehir’e 1 saat mesafede)

-BOZCAARMUT ROTASI:Göl ve orman manzarasında 5km trekking rotası her yaştan katılımcıya uğundur. (Eskişehir’e 2 saat mesafede)

-GÜRLEYİK ROTASI:Sıradışı güzellikte su içerisinde dereden yürüyüş rotamız bulunmaktadır.18 yaş altı katılımcılara uygun değildir. (Eskişehir’e 3 saat mesafede)

Daha fazlasını bizlerle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

CATERING:

-Gidilecek parkurlarda mangal yada tercihinize göre ekiplerimizce hazırlanarak katılımcılara destek sağlanacaktır.

-Kişi sayısı etkinlik öncesinden belirlenmeli ve yetkililere en az 2 gün öncesinden belirtilmeli ve ücreti tahsis edilmelidir.(İletişime geçiniz)

 

ULAŞIM:

-Ulaşım seçilecek rotaya göre değişmektedir rotayı seçtikten sonra yetkiliye bildiriniz ve bilgi alınız.Araçlar her rotaya gitmeyebiliyor köy otobüsleri ilede ulaşım sağlanabilen rotalar bulunmakta.Başlangıç noktası ve bitiş noktası aynı yer olmadığı için servislere zorluk oluşmakta o yüzden önceden rota belirlenerek servisler ona göre ayarlanmalıdır.

-Esbike takımına ait 15 kişilik bir transporter aracımız bulunmaktadır kendi etkinliklerimizde bu aracı kullanmaktayız.Kişi sayısı artarsa ek araç yoluna gitmekteyiz.

AFİŞ VE TANITIM HİZMETİ:

-Etkinlik hakkında afiş ve broşür tasarımı grafik tasarımcılarımız tarafından isteğinize uygun yapılır online katılım web sitesi mail hizmeti üyeleri bilgilendirme gibi hizmetimizde bulunmaktadır.A3 afiş tasarım ücreti 100TL’dir.GPS harita paylaşımı 100TL’dir.

 

YOUTUBE KANAL’DAN GİTTİĞİMİZ ETKİNLİKLERE AİT VİDEOLARA ULAŞABİLİRSİNİZ

https://www.youtube.com/channel/UCgLiRTiwWHZGGxv9AzlE10g

 

İLETİŞİM:

Gökay KONUK   Tel:0506423 11 70  E-posta: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız   Adres:Gökmeydan mahallesi 19 Mayıs Caddesi 25/B Eskişehir www.esbike.org

 

 

Yorumlar  

 
0 #2 Gökay Konuk 29-01-2017 14:23
Tabiki hem sosyal medyadan hemde sitemizden takipte kalın hafta sonları gidiyoruz öncesinde yayınlıyoruz.
Alıntı
 
 
+2 #1 Volkan 29-01-2017 13:06
Grubun etkinliklerinde n haberdar olmak ve mümkünse katılmayı isterim :)
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Esbike 2003 yılında Gökay KONUK tarafından kurulmuştur. Kullanılacak İçerikler 
emek harcanarak oluşturulmuştur.İzinsiz kopyalamayınız.

 cheap jerseys